Ceļojumi, meklēt ceļojumu internetā

Bosnija un Hercegovina

Informācija, kas var būt noderīga jūsu ceļojuma.

Pilsētas Bosnija un Hercegovina  
Informācija par valsti valsts kods: BA
kontinents: Eiropa
galvaspilsēta: Sarajeva
valodas: horvātu, serbu, bosniešu

ES dalība:
NATO dalība:

GSM: 900
GPS: 44 00 N, 18 00 E
elektrība: 220V/50Hz

naudas vienība:
konvertējamā marka: BAM
1BAM = 0.663 USD
1BAM = 0.511 EUR

telefona kods: +387-33

ceļojumu padomi un brīdinājumi Bosnija un Hercegovina
Tūrisms Tūrisms Bosnijā un Hercegovinā ir strauji augoša nozare Bosnijā-Hercegovinā, kas veido nozīmīgu daļu tautsaimniecībā valsts. Tūrisma uzņēmējdarbības vide nepārtraukti attīstās ar aizvien aktīvā tūrisma veicināšanas sistēmu. Bosnija un Hercegovina ir top izpildītājs pēdējos gados saistībā ar tūrisma attīstību; atbraukušo tūristu skaits ir pieaudzis vidēji par 24% gadā 1995-2000. Eiropas reģiona stabilu izaugsmi tūristu skaits 2007. gadā bija jāmaksā ievērojama daļa uz dienvidu un Vidusjūras reģiona Eiropas spēcīgu sniegumu (7%). Jo īpaši Bosnijā un Hercegovinā bija starp spēcīgāku spēlētāju ar pieaugumu 20%
Kultūra Bosnija un Hercegovina ir zināms par tās reģionālo tautas tērpu un dejas, kas izrādīti dažādos folkloras festivālos. Dejas tiek veikti atsevišķās grupās no sievietēm, vīriešiem un bērniem, vai citās dažādās grupās. Parasti dejotāji turēt rokās vai ir savstarpēji saistīti ar kabatlakatiņi, mazie dvieļus vai virknes krelles, kā arī grip viens otra siksnas vai pleciem. Vīriešu dejas parasti spēcīgāka, bet sieviešu ir nedaudz vairāk patīkams. Dejas ir pievienots šāds tradicionālos instrumentus kā bungas, flautas, lyres un vijoles. Dažas dejas tiek veikti bez mūzikas, kas sākotnēji paredzēta, lai izteiktu cilvēku neatkarību no Turcijas režīmu, kas reiz aizliegta slāvu mūziku.
Klimata Klimata iezīmes karstajām vasarām un aukstajām ziemām. Jo augstākā līmeņa paaugstināšanās valstī, vasaras mēdz būt īss un aukstumu, bet ziemas mēdz būt ilga un smaga. Gar krastu, ziemas mēdz būt īss un lietains. Jūlijā vidējā temperatūra ir 22, 5 ° C (72, 5 ° F). Janvāra vidējā temperatūra ir 0 ° C (32 ° F). Gada nokrišņu vidējie apmēram 62, 5 cm (24, 6 in). Lasīt tālāk: Klimata - Bosnija un Hercegovina - katru gadu, temperatūra http://www. nationsencyclopedia. com/Europe/Bosnia-and-Herzegovina-CLIMATE. html # ixzz1ZQKlGiq8
Virtuve Bosnijas virtuve ir līdzsvarots starp Rietumu un Austrumu ietekmes. Pārtika ir cieši saistīta ar turku, Tuvo Austrumu un citās Vidusjūras kulinārija. Tomēr, ņemot vērā gadiem Austrijas likums, ir arī daudzi kulinārijas ietekmes no Centrālās Eiropas
Valoda Bosniešu (Bosanski [bɔ̌sanski ː], kirilicas: босански) ir dažādas serbu-horvātu, South slāvu valodā, kā runā bosnieši. Kā standartizētu formu Shtokavian izloksne, tas ir viens no trim oficiālajām valodām, Bosnija un Hercegovina. Pats subdialect par Shtokavian ir arī pamatojoties uz standarta horvātu, serbu un melnkalniešu, lai visi ir savstarpēji saprotami. Līdz sabrukuma bijušās SFR Dienvidslāvijā, tie tika uzskatīti par vienotu serbu-horvātu valodā, un šis jēdziens joprojām izmanto, lai atsauktos uz kopēju pamatu (vārdu krājuma, gramatikas un sintakses) par to, ko šodien oficiāli četri nacionālie standarti. Bosnijas standarts izmanto gan latīņu un kirilicas alfabētu. Pirmā vārdnīca Bosnijas valodā tika iespiestas sākumā 17 gadsimtā, bet first vārdnīca serbu tika iespiestas jau 19. gadsimtā.
Valūta Bosnija un Hercegovina kabriolets zīme (bosniešu, horvātu un serbu latīņu: konvertibilna Marka, serbu kirilicas: конвертибилна марка) (zīme: KM; kods: BAM) ir valūta Bosnija un Hercegovina. Tā ir sadalīta 100 fenings (bosniešu, horvātu un serbu latīņu: feninga, serbu kirilicas: фенинга). Nosaukumus izriet no Vācijas marka un feniņam, tāpēc dažviet pareizrakstību apakšnodaļas kā pfeniga. Tās ISO 4217 kods ir RPM, tas ir lokāli saīsināts KM (latīņu valodā) vai КМ (kirilica).

Sarajeva, Bosnija un Hercegovina

Ceturtdiena 9, Aprīlis

No wikipedia par Bosnija un Hercegovina

Bosnija un Hercegovina ir valsts Balkānu pussalas centrālajā daļā. Sastāv no autonomajām administratīvajām vienībām - Bosnijas un Hercegovinas Federācijas, Serbu Republikas un Brčko apriņķa. Valsts nosaukums cēlies no upes Bosna nosaukuma un vācu titula "hercogs", par kuru 15. gadsimtā dēvēja vojevodu Stefanu Vukčiču Kosaču.

Valsts rietumos un ziemeļos robežojas ar Horvātiju, austrumos ar Serbiju, dienvidaustrumos ar Melkalni. Valstij arī ir neliela izeja uz Adrijas jūru.
Description above from the Wikipedia, licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.