Ceļojumi, meklēt ceļojumu internetā

Kipra

Informācija, kas var būt noderīga jūsu ceļojuma.

Pilsētas Kipra  
Informācija par valsti valsts kods: CY
kontinents: Āzija
galvaspilsēta: Nikosija
valodas: grieķu, turku

ES dalība:
NATO dalība:

GSM: 900/1800/3G
GPS: 35 00 N, 33 00 E
elektrība: 240V/50Hz

naudas vienība:
eiro: EUR
1EUR = 1.2656 USD


telefona kods: +357-22

ceļojumu padomi un brīdinājumi Kipra
Tūrisms Tūrisms ieņem dominējošo stāvokli ekonomikā Kiprā. Kipras Tūrisma 2006. gadā tika paredzēts, lai veicinātu 10, 7% no IKP. reālā izteiksmē tas rada CYP £ 2, 598. 2 milj (ASV $ 5, 445. 0 mn) (gada-2006. ) kopējais darbinieku skaits tika lēsta 113, 000 darba vietu (29, 7% no kopējās nodarbinātības = 1 no katriem 3, 4 darbavietas). Ar vairāk nekā 2 miljoni tūristu pieplūdums gadā, tā ir 40. populārākais galamērķis pasaulē. Tomēr vienu iedzīvotāju starp vietējiem iedzīvotājiem tā ieņem 6. . Kipra kļuva par pilntiesīgu locekli Apvienoto Nāciju PTO, kad organizācija tika izveidota 1975. Saskaņā ar Pasaules ekonomikas foruma 2011 Ceļojumu un tūrisma konkurētspējas indeksa, Kipras tūrisma industrijas ieņem 24. pasaulē attiecībā uz vispārējo konkurētspēju. Runājot par tūrisma infrastruktūras, attiecībā uz tūrisma industrijas) Kipra ieņem 1. vietu pasaulē.
Traditons Kipra paražām un tradīcijām - Neatkarīgi no daudziem reliģiskās paražas un tradīcijas, kuru var izsekot līdz grieķu pareizticības izcelsmi un ir acīmredzami laikā Lieldienas, Ziemassvētki, festivāls plūdiem (kataklysmos), Saint Paul mielastā un citas reliģiskās ceremonijās, pastāv daudz vairāk saistīti ar mūziku dejas un vīnu. Piemēram Vīna festivāls Limasolas notiek katru gadu, septembra mēnesī, kad vīns ir brīvi plūstošs, desmit līdz divpadsmit dienu laikā. Ja mūzika un deja ir norūpējušies, Kipra ir pavisam atšķirīgās tradīcijas no Grieķijas. Tradicionālās Kipras kostīmi, deju aci pret aci vai grupā, kopā ar vijole vai flauta mūziku, ir norma.
Transports Lielākā daļa apmeklētāju uz Kipru ierodas ar gaisa transportu, un daudzi no viņiem nāk uz čārterreisiem. Biļetes uz regulārajiem reisiem Kipra mēdz būt dārgi, bet Eiropa balstīta ceļotāji varētu uzņemt lēti pēdējā brīža biļetes ar charter uzņēmumiem, ja šie iepirkties. Konkrēti tas attiecas tikai uz ceļotājiem Kipras Republiku, kā čārterreisu biļetes uz Ziemeļu Kipra ir reti pieejami. Ja jūs jau Grieķijā, jūs varat uzņemt saprātīgu cenu vienā virzienā vai atpakaļ biļetes uz dienvidiem no ceļojumu aģentiem, Atēnās, Salonikos un Iraklio. Vienīgais veids, lai ierodas uz dienvidiem pa jūru ar kruīza kuģi, tur vairs nav pasažieru prāmji, taču transportlīdzekļi var ceļot bez pavadības. Tomēr ir ātri un lēnāk pasažieru prāmji un auto prāmju satiksmes maršrutos starp Turku cietzemi ar Ziemeļu Kipra. Ceļošana starp dienvidiem un ziemeļiem ir viegli mūsdienās, jo, šķērsojot attiecīgo robežu ierobežojumi ir jāsamazina. Tomēr jums ir tikai atļauts šķērsot norādītajās kontrolpunktos. Lidojumi, ekskursijas un dzelzceļa biļetes var rezervēt www. lonelyplanet. com / travel_services.
Klimata Kipra ir subtropu klimats - Vidusjūra un pussausajos tipa (ziemeļu-austrumu daļa no salas) - pēc Köppen klimata klasifikācijas zīmes Csa un BSH, ar ļoti maigām ziemām (piekrastē) un silts karstām vasarām. Snow ir iespējama tikai Troodos kalnos centrālās daļas salu. Lietus notiek galvenokārt ziemā ar vasaras bija caurmērā sausa.
Virtuve Kipras virtuves ēdienus Kipras un to var raksturot kā maisījums grieķu un turku virtuves. Kipras grieķu virtuve ir vēl viens reģionālās grieķu virtuvi kopā ar Krētas, Jonijas, vai bēniņos. Kipras turku virtuve ir arī citas reģionālās turku virtuvi. Parasti grieķu un turku virtuves ēdieni ir dažas skaidrs kopīgiem jautājumiem, ar kaimiņu Levant valstīm. Mūsdienu rietumu virtuvi (īpaši fast food) ir pieaugoša ietekme uz ikdienas dienu diēta uz salas. Piešķirtais nosaukums, ko Kipras virtuvi pārtikas produkti ir atšķirīgs starp divām dominējošajām grupām (grieķi un turki).
Valoda Tomēr viņi runā Kipras grieķu, kas ir dialekts grieķu, kas atspoguļo ietekmi neskaitāmas valstīm, kas valdīja Kipra gadu gaitā. Lai gan tas ievēro gramatikas un sintakses no grieķu valodas, tajā ir dažas nestandarta vārdus, tostarp dažas no Senās Grieķijas, un daži vārdi tiek izrunāti savādāk. Ja daudzas vietējās vārdus un izrunu tiek lietots, tas var būt grūti Standard mūsdienu grieķu valoda (piem. no kontinentālās Grieķijas), lai saprastu. Tomēr, ja jūs runājat Standard mūsdienu grieķu labi, jums būs nedaudz sarežģītāka saprotot, un kipriešu būs laimīgi "vienādot" savus grieķu lai jūs varētu saprast.
Iepirkšanās Veikalu darba laiki ir atšķirīgi ziemā un vasarā. Jo ziemas periodā no 1 novembris - 31 marts tās atvērtas 09:00 un aizvērt, saskaņā ar tiesību aktiem pēc 19:00, izņemot trešdienās, piektdienās un sestdienās, kad viņi ir tuvu 14:00, 20:00 un 15 : 00, attiecīgi. Svētdiena nav darbdiena. Lielveikali parasti ir atvērta no pulksten 07:00 08:00. Vasaras periodā no 1 aprīlis - 31 oktobris veikali atvērtas 09:00 un ciešas, saskaņā ar likumu, pulksten 20:30, izņemot trešdienās, piektdienās un sestdienās, kad viņi ir tuvu 10:00, 21:30 un 17:00 attiecīgi. No 15 jūnijs - 31 augusts pēcpusdienas atpūtas pasākumu piemēro, un veikalos parasti ir slēgti 14:00-17:00 svētdiena nav darba diena. Lielveikali parasti ir atvērta no pulksten 07:00 līdz 20:00.
Par tiesāšanās izdevumiem Dzīves Kiprā izmaksas galu galā ir zemāka, salīdzinot ar Apvienoto Karalisti, lai gan atšķirība nav tik liels. Ir nodokļu priekšrocības, ko sniedz pilsoņiem, bet māju īpašniekiem parasti ir tērēt ap 100 € katru gadu Padomes nodokļu un citu atkritumu nodokļa 120 numuru.
Valūta Mārciņu, kas pazīstams arī kā lira (grieķu: λίρα / daudzskaitļa λίρες un turku: lira, no latīņu libra caur Itālijas liru), tika Kipras valūtas, tostarp Suverēno bāzu teritoriju Akrotiri un Dhekelia, līdz 2007. gada 31. decembrim , kad Kipras Republiku (un Malta) pieņēma euro. Tomēr, kā pašpasludinātās Turcijas Republikas Ziemeļu Kipras izmantoti un joprojām izmanto par oficiālā līmenī Turcijas lira.

Nikosija, Kipra

Sestdiena 24, Oktobris

No wikipedia par Kipra

Kipra ir salu valsts Vidusjūrā. Tā ir trešā lielākā sala Vidusjūrā. Tā ir viena no populārākajām tūristu galamērķiem. 2004. gada 1. maijā Kipra kļuva par Eiropas Savienības dalībvalsti.
Description above from the Wikipedia, licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.
Rezervēt viesnīcu
No:
Līdz:

Foto galerija

Kipra, Nikosija