Ceļojumi, meklēt ceļojumu internetā

Ēģipte

Informācija, kas var būt noderīga jūsu ceļojuma.

Pilsētas Ēģipte  
Informācija par valsti valsts kods: EG
kontinents: Āfrika
galvaspilsēta: Kaira
valodas: Arābu

ES dalība:
NATO dalība:

GSM: 900
GPS: 27 00 N, 30 00 E
elektrība: 220V/50Hz

naudas vienība:
Ēģiptes mārciņa: EGP
1EGP = 0.174 USD
1EGP = 0.138 EUR

telefona kods: +20-2

ceļojumu padomi un brīdinājumi Ēģipte
Tūrisms Tūrisms ir viena no svarīgākajām nozarēm Ēģiptes ekonomiku. Vairāk nekā 12. 800. 000 tūristu apmeklēja Ēģipti 2008. gadā, nodrošinot ieņēmumus gandrīz $ 11000000000. Nozarē strādā aptuveni 12 procentiem no Ēģiptes darbaspēka.
Kultūra Ēģiptes kultūras ir 6000 gadu vēsturē. Senajā Ēģiptē bija viens no ātrāk civilizācijām. Gadu tūkstošiem, Ēģipte uztur pārsteidzoši sarežģīts un stabilu kultūra, kas ietekmēja vēlāk kultūrām Eiropā, Tuvajos Austrumos un Āfrikā. Pēc tam, kad faraonu laikmetā, Ēģipte pati nonāca reibumā helēnisms, uz laiku kristietību un vēlāk, islāma kultūru. Šodien, daudzi aspekti Ēģiptes seno kultūru pastāv mijiedarbībā ar jaunāku elementi, ieskaitot ietekmi mūsdienu Rietumu kultūra
Virtuve Ēģiptiešu virtuve sastāv no vietējo kulinārijas tradīcijas Ēģiptē. Ēģiptiešu virtuve padara smago izmanto tauriņziežu un dārzeņiem, kā Ēģiptes bagāto Nīlas ieleja un Delta izdala lielu daudzumu augstas kvalitātes kultūru.
Klimata Ēģiptes vasarā ir karsts un sauss lielākajā daļā valsts, un mitrais ar Delta un gar Vidusjūras krastu. Pēdējos gados mitrums ir izplatījies uz Kairu un pilsētas swelters augustā! Ziemas ir maigs, ar kādu lietu, bet parasti tas ir gaišs, saulains dienas aukstas naktis.
Valoda Ēģiptes ir senākais zināms vietējo Ēģiptes valodu un Afroasiatic valodu saimes filiāle. Rakstiska uzskaite par ēģiptiešu valodas, ir datēta no apmēram 3400 BC, padarot to par vienu no vecākajām ierakstu pazīstamajās valodās. Ēģiptes bija runājis, līdz 17. gs. beigām AD formā koptu. Valsts valoda mūsdienu Ēģipte ir Ēģiptes Arābu, kas pakāpeniski jāaizstāj koptu kā mācību valodu ikdienas dzīves gadsimtus pēc musulmaņu iebrukums Ēģiptē. Koptu joprojām izmanto kā liturģisko valodu Koptu baznīcas. Tas ir nedaudz brīvi runātājiem šodien.
Valūta Ēģiptes mārciņa (arābu: الجنيه المصرى al-Gunayh al-Miṣrī; Ēģiptes Arābu el-Genēh El-Masri IPA: [elɡene ː h elmɑs ˤ ɾi]) (zīme:. E £ vai ج م; kods: EGP) ir valūta Ēģiptes . Tā ir sadalīta 100 Qirsh (قروش [ʔoɾu ː ʃ, ʔeɾu ː ʃ], vienskaitļa قرش [ʔeɾʃ] turku: Kuruş, angļu: piastre [2]), 1000 vai Milliemes (arābu: ملليم [mælli ː m]; franču valodā: Millième). ISO 4217 kods ir EGP. Lokāli, saīsinājums LE vai LE, kas apzīmē livre égyptienne (franču Ēģiptes mārciņa), bieži tiek izmantots. E £ un £ E izmanto reti. Nosaukums Gineih ir atvasināts no Gvinejas monēta, kas bija gandrīz tikpat vērtību 100 Qirsh beigās 19 gadsimtā.

Kaira, Ēģipte

Sestdiena 15, Augusts

No wikipedia par Ēģipte

Ēģipte, jeb pilnā oficiālajā nosaukumā Ēģiptes Arābu Republika, ir valsts, kas aizņem Āfrikas kontinenta ziemeļaustrumu daļu, kā arī Sinaja pussalu Vidējos Austrumos. Valsts ziemeļu daļu apskalo Vidusjūras ūdeņi, bet austrumos - Sarkanā jūra. Arī Izraēla ir Ēģiptes kaimiņš austrumos. Dienvidos tā robežojas ar Sudānu, bet rietumos ar Lībiju.
Description above from the Wikipedia, licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.
Rezervēt viesnīcu
No:
Līdz:

Foto galerija

Ēģipte, Kaira