Ceļojumi, meklēt ceļojumu internetā

Islande

Informācija, kas var būt noderīga jūsu ceļojuma.

Pilsētas Islande  
Informācija par valsti valsts kods: IS
kontinents: Eiropa
galvaspilsēta: Rejkjavika
valodas: islandiešu, Angļu

ES dalība:
NATO dalība:

GSM: 900/1800
GPS: 65 00 N, 18 00 W
elektrība: 220V/50Hz

naudas vienība:
Islandes krona: ISK
1ISK = 0.014 USD
1ISK = 0.011 EUR

telefona kods: +354

Rejkjavika, Islande

Sestdiena 24, Oktobris

No wikipedia par Islande

Islande jeb Īslande (islandiešu valodā: Ísland) ir salu valsts Atlantijas okeāna ziemeļos starp Grenlandi, Norvēģiju un Britu salām, mazliet uz dienvidiem no polārā loka. Islandē dzīvo apmēram 320 tūkstoši iedzīvotāju un tās kopējā platība ir 103 000 km2. Galvaspilsētā Reikjavīkā un tās apkaimē dzīvo apmēram puse no valsts iedzīvotājiem. Islande atrodas uz Vidusatlantijas grēdas, kas ir robeža starp Ziemeļamerikas un Eirāzijas tektoniskajām plātnēm, tāpēc tai raksturīga augsta vulkāniskā un ģeoloģiskā aktivitāte. Pateicoties Golfa straumei, Islandes klimats ir pietiekoši mērens, lai vide būtu piemērota cilvēku dzīvei, neskatoties uz tuvumu polārajam lokam.

Saskaņā ar viduslaiku manuskriptu Landnámabók, kas apraksta Islandes vēsturi, sākot ar pirmajiem ieceļotājiem, Islandes kolonizācija sākās 874. gadā, kad norvēģu vadonis Ingolfs Arnarsons kļuva par pirmo pastāvīgo salas iedzīvotāju.. gadā Islande pasludināja sevi par neatkarīgu republiku.

20. gadsimtā Islandes ekonomika un labklājība strauji progresēja un pēdējos gadu desmitos valsts ekonomika kļuva daudzveidīgāka, nozīmi gūstot pakalpojumu, finansu un dažādiem ražošanas sektoriem. 2008. gadā globālās finanšu krīzes iespaidā Islandē sabruka banku sistēma, kas izraisīja smagas ekonomiskas sekas un recesiju. Krīzes dēļ sākās politiski nemieri, kuru dēļ notika pirmslaika parlamentārās vēlēšanas, pēc kurām Johanna Sigurdardotira kļuva par valsts premjerministri. Viņa ir mūsdienu pirmā atklāti homoseksuālā valdības vadītāja pasaulē. Jonas Moody. Time. com, 30. 01. 2009

Daži pazīstamākie Islandes pārstāvji ir dziedātāja Bjorka, viduslaiku dzejnieks un vēsturnieks Snorri Sturlusons, kā arī šahists Bobijs Fišers, kuram 2005. gada 21. martā Islande piešķīra pilsonību.

Islande bija pirmā pasaules valsts, kura 1991. gada 23. augustā atzina Latvijas neatkarību.
Description above from the Wikipedia, licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.
Rezervēt viesnīcu
No:
Līdz:

Foto galerija

Islande, Rejkjavika