Ceļojumi, meklēt ceļojumu internetā

Maķedonija

Informācija, kas var būt noderīga jūsu ceļojuma.

Pilsētas Maķedonija  
Informācija par valsti valsts kods: MK
kontinents: Eiropa
galvaspilsēta: Skopje
valodas: maķedoniešu, Albāņu

ES dalība:
NATO dalība:

GSM: 900
GPS: 41 50 N, 22 00 E
elektrība: 220V/50Hz

naudas vienība:
Maķedonijas denars: MKN
1MKN = 0.021 USD
1MKN = 0.016 EUR

telefona kods: +389-2

ceļojumu padomi un brīdinājumi Maķedonija
Tūrisms Tūrisms Maķedonijas Republikā ir liels faktors valsts ekonomiku. Maķedonijas lielo bagātību dabas un kultūras objektus padara to piemērotu tūrismam. Maķedonijas saņem aptuveni 700. 000 tūristi gadā.
Kultūra Maķedoniešu kultūra ir kultūra etnisko maķedoniešu iedzīvotāju Balkānu reģions ir pazīstams kā 20 gadsimtā, Vardar Maķedonija, vai pašreizējais Maķedonijas Republikā. Vecā baznīca slāvu, kas izstrādātas 9 gadsimta AD ar Bizantijas grieķu misionāri Svētie Kirila un Metodija no Bizantijas tēma Saloniku (mūsdienu Saloniki, Grieķija), rezultātā izveidojot mūsdienu rakstot sistēmas baltkrievu, bulgāru, maķedoniešu, krievu, serbu un ukraiņu valodā, un visas ir balstītas uz mūsdienu kirilicas alfabētu.
Klimata Maķedonijas Klimats: maijs-oktobris ir lielisks laiks, lai apmeklētu, jo tas ir siltākais un sausākais gada daļā. Vidējā gaisa temperatūra vasarā ir 73 F/23 C, bet džemperis varētu būt nepieciešama vakaros. Ziemas ir ļoti aukstas (vidējā gaisa temperatūra ir 35 F / 2 C), bieži vien drizzly, sniega un vējains, īpaši interjers un ziemeļiem. Tas sniegs daudz ziemas, kas var izraisīt ceļot kavēšanos.
Virtuve Maķedoniešu virtuve ir tradicionālā virtuve Maķedonijas Republikas , pārstāvis virtuvi Balkānu atstarojoša Vidusjūras (grieķu un turku) un Vidējo Austrumu ietekmē, un mazākā mērā Itālijas, Vācijas un Austrumeiropas (īpaši ungāru) ones. Salīdzinoši siltais klimats Maķedonijā nodrošina lielisku augšanas apstākļus dažādiem dārzeņiem, augiem un augļiem. Maķedonijas virtuve atzīmēts arī par dažādību un kvalitāti, piena produktu, vīnu un vietējo alkoholisko dzērienu, piemēram, rakija.
Valoda Maķedoniešu (македонски јазик, makedonski jazik, izrunā [makɛdɔnski jazik] (klausīties)) ir dienvidu slāvu valoda, kurā runā kā pirmo valodu, apmēram 2-3 miljoni cilvēku galvenokārt reģionā Maķedonijas bet arī maķedoniešu diaspora. Tā ir oficiālā valoda Maķedonijas Republikā un viņam statusu oficiālas minoritātes valodas daļās Albāniju, Rumāniju un Serbiju.

Skopje, Maķedonija

Svētdiena 20, Septembris

No wikipedia par Maķedonija

Maķedonija, oficiāli Maķedonijas Republika (maķedoniešu: Република Македонија) ir valsts Eiropā. Dažreiz tiek lietots starptautiskais nosaukums - "Bijusī Dienvidslāvijas Republika Maķedonija " (FYROM- The Former Yugoslav Republic of Macedonia).
Tā robežojas ar ar Grieķiju (D), Bulgāriju (A), Serbiju un Kosovu (Z) un Albāniju (R). Valsti šķērso Balkānu kalni un to atzari — Rodopi (A) un Pindi (D). Valsts augstākais punkts ir Korabs (2764 m. vjl.), kurš atrodas starp Kosovu, Albāniju un Maķedoniju, tā iezīmējot šo trīs robežu krustpunktu. Valsti no ZR uz DA divās daļās tekot sadala Vardaras upe. Tā caur Grieķiju ietek Egejas jūrā, tomēr nav izmantojama nopietnai kuģošanai. Valsts DR atrodas 2 lielākās ūdenskrātuves — Ohridas un Prespas ezeri.

Maķedonijā ir daudz aitu, kā arī netālu no galvaspilsētas Skopjes atrodas hroma rūdas raktuves. Maķedonijas zemi proporcionāli uz pusēm sadala kalnu meži un aramzeme ielejās. Maķedonija nav bagāta, bet tai ir attīstības iespējas. No Grieķijas uz Serbiju tai cauri iet dzelzceļa līnija, savukārt Skopjē atrodas starptautiskā lidosta.

Maķedoniju apdraud seismiskās aktivitātes — D no Maķedonijas atrodas Eirāzijas — Āfrikas plātņu sadursmes zona un Balkāni, tāpat, kā Alpi, ir jauni kalni un vēl joprojām veidojas, kādēļ 1963. gadā Skopji izpostīja zemestrīce.

Maķedonijā nokrišnu daudzums ir līdzīgs Latvijai, tomēr tā atrodas vairāk uz dienvidiem, kādēļ vidējā gada temperatūra ir vismaz par 5 grādiem augstāka. Maķedonija atrodas uz mērenās un subtropu joslas robežas, valsti galvenokārt klāj skujkoki un podzolētā augsne. Daudz iedzīvotāju dzīvo laukos, nevis pilsētās. Rakstība — kirilica. Pamatrase — Dienvideiropeīdā. Iedzīvotāju skaita pieaugums — 2% gadā. ANO dalībvalsts ar vidēju dzīves līmeni (Latvijā — augsts), tomēr pastāv problēmas ar demokrātiju un iedzīvotāju drošību. Automašīnu skaits ~ 75 uz 1000 iedzīvotājiem (Latvijā ~ 350).

Aizņem daļu no senās Maķedonijas provinces (Maķedonija/Grieķija), kur dzimis Aleksandrs Lielais — Ēģiptes, Grieķijas, Mazāzijas un Persijas iekarotājs, tādēļ pastāv strīds par Maķedonijas Republikas nosaukumu (sk. 1. teik.).
Description above from the Wikipedia, licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.
Rezervēt viesnīcu
No:
Līdz:

Foto galerija

Maķedonija, Skopje