Ceļojumi, meklēt ceļojumu internetā

Dienvidāfrika

Informācija, kas var būt noderīga jūsu ceļojuma.

Pilsētas Dienvidāfrika  
Informācija par valsti valsts kods: ZA
kontinents: Āfrika
galvaspilsēta: Pretorija
valodas: Angļu, afrikaneru, zulusu, kosa, svazi, ndebele, soto, pedi, conga, cvana, venda

ES dalība:
NATO dalība:

GSM: 900/1800
GPS: 29 00 S, 24 00 E
elektrība: 220V/50Hz

naudas vienība:
rends: ZAR
1ZAR = 0.137 USD
1ZAR = 0.108 EUR

telefona kods: +27-12

Pretorija, Dienvidāfrika

Trešdiena 21, Oktobris

No wikipedia par Dienvidāfrika

Dienvidāfrika, oficiāli Dienvidāfrikas Republika (Republiek van Suid-Afrika ; Republic of South Africa), saīsinājumā DĀR, ir valsts Dienvidu Āfrikā. Ziemeļos robežojās ar Namībiju, Botsvānu un Zimbabvi, ziemeļaustrumos ar Mozambiku un Svazilendu. Valsts centrālajā daļā atrodas anklāvs - Lesoto Karaliste. Dienvidāfrikas rietumu krastu apskalo Atlantijas okeāns, bet rietumu un dienvidu krastus apskalo Indijas okeāns. No fiziskās ģeogrāfijas viedokļa Dienvidāfriku var iedalīt trīs lielās zonās: Lielajā Karū, Drakonu kalnos un šaurā piejūras zemieņu joslā. Valsts atrodas mērenā subtropu joslā.

Aptuveni trīs ceturtdaļas no visiem Dienvidāfrikas iedzīvotājiem ir melnādainie. Liela daļa no tiem ir zulu, kosu, basoto un cvanu tautu pārstāvji. Gandrīz visi atlikušie iedzīvotāji ir eiropieši vai aziāti. Dienvidāfrikā ir vienpadsmit oficiālās valodas: afrikandu un angļu valoda, kā arī isindebele, isiķhosa, isizulu, sisvati, ziemeļsoto, secvana, šiconga un čivenda. No reliģijām visizplatītākā ir kristietība, bet valstī dzīvo arī daudz hinduisti un musulmaņi.

Dienvidāfrika ir viena no vadošajām valstīm pasaulē, kur iegūst un eksportē zeltu, akmeņogles, dimantus, platīnu un vanādiju. Valstī ir dibināti vairāki nacionālie parki, kuros tiek aizsargāta krāšņā Āfrikas daba. Viens no slavenākajiem ir Krīgera nacionālais parks, kas dibināts 1898. gadā. Katru gadu to apmeklē apmēram pusmiljons tūristu no visas pasaules.

Dienvidāfrika ir daudzpartiju republika ar divām likumdošanas iestādēm: Provinču Nacionālā Padome (National Council of Provinces) un Nacionālā Asambleja (National Assembly). Valsts un valdības galva ir prezidents. Valstij ir trīs galvaspilsētas: Pretorija ir administratīva galvaspilsēta, Blumfonteina ir juridiskā galvaspilsēta un Keiptauna ir likumdošanas galvaspilsēta.

Dienvidāfrika 2010. gadā rīkos Pasaules kausa izcīņu futbolā.
Description above from the Wikipedia, licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.
Rezervēt viesnīcu
No:
Līdz:

Foto galerija

Dienvidāfrika, Pretorija