Ceļojumi, meklēt ceļojumu internetā

Taivāna

Informācija, kas var būt noderīga jūsu ceļojuma.

Pilsētas Taivāna  
Informācija par valsti valsts kods: TW
kontinents: Āzija
galvaspilsēta: Taibeja
valodas: ķīniešu mandarīns

ES dalība:
NATO dalība:

GSM: 900/1800/3G
GPS: 23 30 N, 121 00 E
elektrība: 110V/60Hz

naudas vienība:
Jaunais Taivānas dolārs: TWD
1TWD = 0.030 USD
1TWD = 0.024 EUR

telefona kods: +886-2

Taibeja, Taivāna

Ceturtdiena 13, Augusts

No wikipedia par Taivāna

Ķīnas Republika Taivanā (trad. ķīn. 中華民國, vienk. 中华民国, piņj. Zhōnghuá Mínguó) - valsts Austrumāzijā, Dienvidķīnas jūrā, Taivanā (Formozā), Penhu salas (Peskadoru), Dzjiņmeņas salas un Macu salas.

Plašāk pazīstamā kā "Taivana" - kopš 1970. gadu beigām apzīmējumu "Ķīna" lieto tikai lai apzīmētu Ķīnas Tautas Republiku jeb kontinentālo Ķīnu. Starptautiskajās organizācijās tiek dēvēta par "Taibei Ķīnu". Prezidentāla republika: valsts galva ir prezidents, kuru ievēl tautas nobalsošanā kopīgi ar viceprezidentu uz četru gadu termiņu.

Sakarā ar t. s. auksto karu, Ķīnas republika Taivanā līdz ar Japānu tika uzskatītas par Rietumu pasaules priekšposteņiem pie komunistiskā bloka valstu robežām, tāpēc Rietumos neatzina pilsoņu kara Ķīnā rezultātus un de jure par vienīgo leģitīmo Ķīnas valdību uzskatīja Čana Kaiši valdību Taibejā. Līdz ar to Ķīnas Republika bija viena no ANO dibinātājvalstīm un Drošības padomes patstāvīgā locekle līdz 1971. gadam.

Starptautiskajā politikā aktīvi cīnījās pret Ķīnas tautas republikas un Mongolijas starptautisko atzīšanu, kā arī pret Tibetas seperātistu centieniem, jo uzskatīja šīs teritorijas par savām provincēm.

1971. gada 25. oktobrī līdz ar ANO Ģenerālās assamblejas rezolūciju Nr2758 par vienīgo leģitīmo Ķīnas valdību tika atzīta Ķīnas tautas republikas valdība Pekinā, bet Ķīnas republiku Taivanā atzina par dumpīgu provinci.

Šobrīd Taivanas suverenitāti atzīst tikai 23 valstis. Diplomātiskos sakarus Taibejas valdība realizē caur ekonomikas un kultūras pārstāvniecībām. Regulārie lūgumi uzņemt valsti ANO, līdz ar to atzīstot tās suverenitāti, sastopas ar lielākās daļas pasaules valstu noraidījumu.
Description above from the Wikipedia, licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.
Rezervēt viesnīcu
No:
Līdz:

Foto galerija

Taivāna, Taibeja