Ceļojumi, meklēt ceļojumu internetā

Igaunija

Informācija, kas var būt noderīga jūsu ceļojuma.

Pilsētas Igaunija  
Informācija par valsti valsts kods: EE
kontinents: Eiropa
galvaspilsēta: Tallina
valodas: igauņu

ES dalība:
NATO dalība:

GSM: 900/1800/3G
GPS: 59 00 N, 26 00 E
elektrība: 230V/50Hz

naudas vienība:
eiro: EUR
1EUR = 1.2656 USD


telefona kods: +372-6

ceļojumu padomi un brīdinājumi Igaunija
Tūrisms Nav šaubu, ka Tallina ir lielākais centrs tūristiem Igaunijā. Vēsturiskā vecpilsēta ar daudziem tēmēkļi ir viena no iespaidīgākajām viduslaiku pieminekļiem Eiropā. Tajā pašā laikā, pieaugošo ekonomisko metropoli tikai par satiksmes mezgls valstī un nodrošina tās apmeklētājiem daudzus starptautiskus un reģionālā transporta savienojumus.
Kultūra Igauņu kultūras apvieno vietējo mantojumu, ko pārstāv valsts urālu valsts valodā igauņu, ar Ziemeļvalstu kultūras aspektus. Sakarā ar tās vēsturi un ģeogrāfiju, Igaunijas kultūras ir ietekmējušas blakus esošo platību dažādo somu, Baltijas, slāvu un ģermāņu tautām, kā arī kultūras norisēm bijušajā dominējošā pilnvaras, Zviedrijas un Krievijas tradīcijām. Tradicionāli, Igaunija ir tikusi uzskatīta par jomu sāncensību starp Rietumeiropas un Austrumeiropas daudzos līmeņos. Šī ģeopolitisko mantojumu piemērs ir izņēmuma kombinācija nacionāli atzītas kristīgās tradīcijas: rietumu protestantu un austrumu pareizticīgo baznīca. Tāpat mainstream kultūra citās Ziemeļvalstīs, igauņu kultūru var uzskatīt balstīties uz askētisku vides apstākļiem un tradicionālajām iztiku, mantojums salīdzinoši plašu egalitārisms no praktisku iemeslu dēļ (skatīt, piemēram: Everyman tiesības un vispārējās vēlēšanās), un ideāliem tuvuma dabai un pašpietiekamību.
Klimata EEstonia atrodas ziemeļu daļā mērenās klimata zonā un pārejas zonā starp jūras un kontinentālo klimatu. Tā kā Igaunijā (un visas Eiropas ziemeļos) ir nepārtraukti kļuvusi par jūras gaisu ietekmē siltuma daudzums ziemeļu Atlantijas okeāna, tai ir maigākā klimatu neskatoties uz tās ziemeļu platuma. Baltijas jūra rada atšķirības starp klimatu piekrastes un iekšzemes teritoriju. Igaunijā ir četri gadalaiki no gandrīz vienāda garuma. Vidējā temperatūra svārstās no 16, 3 ° C (61, 3 ° F), kas atrodas Baltijas salām 18, 1 ° C (64, 6 ° F) jūlijā iekšzemes, Siltākais mēnesis, un no -3, 5 ° C (25, 7 ° F), kas atrodas Baltijas salām - 7, 6 ° C (18, 3 ° F) iekšzemes februārī, aukstākais mēnesis.
Virtuve Tradicionālo igauņu virtuvi, ir būtiski pamatojas uz gaļu un kartupeļiem, un uz zivīm, piekrastes un ezera jomās, bet ietekmē daudzi citi ēdieni, ko tagad. Šajā dienā, tā ietver dažādus starptautiskās pārtikas un ēdienus, ar vairākām iemaksām no kaimiņvalstīm tradīcijām. Vācijas, Skandināvijas, Krievijas un citas ietekmes, ir bijusi viņu puses. Tipiskākās pārtiku Igaunijā ir rudzu maize, cūkgaļa, kartupeļi un piena products. Estonian ēšanas paradumi ir vēsturiski bijusi cieši saistīta ar gadalaikiem. Attiecībā uz skavas, Igaunija ir stingri alus, degvīns, rudzu maize, cūkgaļa "josta" Eiropā.
Valoda Igauņu (eesti keel; izrunā [e ː sti ke ː l] (klausīties)) valoda ir valsts valoda, Igaunijas, kurās runā aptuveni 1, 1 miljoni cilvēku Igaunijā, un desmitiem tūkstošu dažādu emigrantu kopienās. Tā ir urālu valodas un ir cieši saistīta ar somu. Viena īpatnība, kas ir radījusi lielu procentu summu, kas lingvisti ir tas, kas tradicionāli tiek uzskatīti par trīs grādus fonēma garums: īss, garš, un "pārmērīgo", piemēram, ka / / toto, /, lai ˑ uz / un / uz ː uz / ir atšķirīgas. In aktualitāte, atšķirība nav tīri jo fonēmas garumu, un to pamatā esošo fonoloģisko mehānisms vēl apstrīdēts, [nepieciešama atsauce].
Iepirkšanās Kopumā cenas Igaunijā ir lētāki nekā daudzās citās ES valstīs, tāpēc tā ir lieliska iepirkšanās galamērķi. Somijas iedzīvotājiem, protams, domāju, ka jā, un katru dienu daudzi somi prāmi no Helsinkiem nākt iepirkšanās Tallinā. Lielāki veikali un tirdzniecības centri ir atvērti 7 dienas nedēļā, mazāki ir slēgtas svētdienās. Lielākā daļa kredītkartes un debetkartes tiek plaši atzīta. Daudzi tūristi bauda medības, meklējot un pērkot akcijas antikvāru mēbeļu un ikonas, grāmatas, rotas, alkoholu, tekstila un koka amatniecības priekšmetus. Lielākā daļa tirdzniecības centros ir bezmaksas autostāvvieta, bezvadu interneta piekļuve, bankomāti, valūtas maiņas kabīne vai bankas, un vietas, kur paēst un iedzert. Daži no iepirkšanās centri piedāvā zemas izmaksas rotaļu istabas, par bērniem, ar pieaugušo uzraudzībā, lai jūs varētu mierīgi iepirkties.
Valūta Krona (zīme: kr; kods: EEK) bija oficiālā valūta Igaunijas divas vēstures laika posmos: 1928-1940 un 1992-2011. No 1 janvāra līdz 2011 Janvāris 14, kronas izplata kopā ar eiro, pēc kura euro kļuva par vienīgo likumīgo maksāšanas Igaunijā [2] [3] krona tika sadalīts 100 centiem (senti, vienskaitlī nosūtīts). . Vārds krona (igauņu izruna: [Kro ː n], vainaga) ir saistīts ar citu Ziemeļvalstu valūtām (piemēram, Zviedrijas kronas un Dānijas un Norvēģijas kronas), un ir iegūti no latīņu vārda vainags ("kronis"). Krona izdevies zīme 1928, un tika izmantota līdz brīdim, kad padomju invāziju 1940, bet pēc tam tika aizstāta ar padomju rublis. Pēc tam, kad Igaunija atguva neatkarību, kronas tika atjaunotas 1992. gadā.

Tallina, Igaunija

Ceturtdiena 13, Maijs

No wikipedia par Igaunija

Igaunija, oficiāli Igaunijas Republika (Eesti Vabariik), ir viena no trim Baltijas valstīm, kas atrodas Ziemeļeiropā. Igauniju veido tās kontinentālā daļa un Monzunda arhipelāgs Baltijas jūrā. Austrumos Igaunija robežojas ar Krieviju, dienvidos ar Latviju. Igaunijai ir arī jūras robežas ar Somiju ziemeļos, Somu līcī un ar Zviedriju rietumos, Baltijas jūrā. Valstī, kuras platība ir 45 226 km², dzīvo vairāk nekā 1, 3 miljoni iedzīvotāju. Kopš Igaunija ir Eiropas Savienības dalībvalsts, un kopš ir NATO dalībvalsts.

Igauņi ir viena no Baltijas somu tautām, kura ir etniski radniecīga somiem un sāmiem. Vēsturiski un arī kultūras ziņā Igaunijai vienmēr ir bijuši cieša saikne ar Skandināvijas valstīm (īpaši Zviedriju un Dāniju) un Somiju.

Igauņu valoda pieder pie somugru valodu saimes, un ir līdzīga somu valodai un attāli līdzīga ungāru valodai. Igauņu valoda kopā ar somu, ungāru un maltiešu valodām ir vienīgās valsts valodas Eiropas Savienībā, kuras nepieder pie indoeiropiešu valodu saimes.

Gadsimtiem ilgi igauņu apdzīvotā zeme ir bijusi krievu, dāņu, zviedru un vācu pakļautībā. Šīs tautas ir spēcīgi ietekmējušas Igaunijas kultūru. Par neatkarīgu valsti Igaunija kļuva, bet pēc vardarbīgas iekļaušanas PSRS, neatkarība tika atjaunota.
Description above from the Wikipedia, licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.
Rezervēt viesnīcu
No:
Līdz:

Foto galerija

Igaunija, Tallina