Ceļojumi, meklēt ceļojumu internetā

Albānija

Informācija, kas var būt noderīga jūsu ceļojuma.

Pilsētas Albānija  
Informācija par valsti valsts kods: AL
kontinents: Eiropa
galvaspilsēta: Tirāna
valodas: Albāņu

ES dalība:
NATO dalība:

GSM: 900/1800
GPS: 41 00 N, 20 00 E
elektrība: 220V/50Hz

naudas vienība:
leks: ALL
1ALL = 0.010 USD
1ALL = 0.008 EUR

telefona kods: +355-4

ceļojumu padomi un brīdinājumi Albānija
Tūrisms Tūrisms Albānija raksturo arheoloģisko mantojumu mantoja no grieķu, romiešu un osmaņu laikos, neskartajām pludmalēm, apstrīdot kalni, aukstā kara artifacts, unikālas tradīcijas, nepārprotami viesmīlība, delicious tradicionālo virtuvi, un savvaļas un savdabīgo atmosfēru laukos. Lai arī nepilnīgi, tūrisms ir pieredzējusi iespaidīgu pieaugumu pēdējos gados. Lonely Planet nesen ieņēma Albānija nē. 1 galamērķi apmeklēja 2011. Tūristu vairākums veido albāņu ieved no Albānijas pašas, Kosovā un Maķedonijā, un expats no Grieķijas un Itālijas.
Izglītība Izglītības sistēma Albānijā ir laicīga. Lasītprasmes līmenis attiecībā uz kopējo iedzīvotāju skaitu, vecumu 9 vai vecāki, ir aptuveni 94%. Pamatizglītība ir obligāta (pakāpes 1-9), bet lielākā daļa studentu turpināsies vismaz līdz vidējā izglītība (atzīmes 10-12). Studentiem ir sekmīgi izturējuši gradācijas eksāmenus beigās 9. klašu un beigās 12 pakāpē, lai turpinātu savu izglītību. Ir aptuveni 5000, galvenokārt valsts, skolām visā valstī, un Akadēmiskais gads ir sadalīts divos semestros. Mācību gads sākas septembrī un beidzas maija beigās vai jūnija sākumā.
Kultūra Albānija kultūra ir grieķu, romiešu, itāļu, bizantiešu, turku un slāvu ietekmi. Art - Painting bija spēcīgi ietekmēja bizantiešu art starp V un XV gadsimtā, lai gan gada beigās agrīnās renesanses, starp XV un XVII gadsimtā, Itālijas ietekme bija ļoti spēcīga. Gleznas reliģisko attēli tika radīti vidū XVIII gadsimtā un joprojām ir kopīgas, līdz XX gs. Mākslinieki no XX gadsimta piemēram Vangjush Mijo un Androniqi Zenge iepazīstināja impresionisms uz rietumiem. Odhise Paskal, cita mākslinieka no XX gs izgatavots skulptūras albāņu varoņiem. Folkloras māksla mūsdienās ietver apģērbu rotā rotas no sudraba, koksnes gabalus, ko izgatavo ar rokām lietošanai šajā valstī un paklāji no vilnas.
Virtuve Albānijas virtuvi unikāli ietekmē turku, grieķu un itāļu virtuves. Katram Albānija reģionam ir savs unikāls ēdieniem. Albāņu virtuvi raksturo izmantojot dažādus Vidusjūras augi, piemēram, raudene, melnie pipari, piparmētru, Basilico, rozmarīns un vairāk vārīšanas gaļu un zivis. Olīveļļa un sviests ir arī galvenā sastāvdaļa dažādos ēdienos. Albānijā, gaļas (jēra, cūkas, govs, truši un vistas) izmanto ļoti dažādās ēdieni lielākajā daļā no valsts. Seafood specialitātes ir arī bieži piekrastes teritorijās, piemēram, Durresi, Vlore, Shkoder, Lezhe un Sarandë. Dārzeņi tiek izmantoti gandrīz katrā traukā. Parasti, Albānijas lauksaimnieku audzē katru augu, kas atrodas Vidusjūras reģionā un pārdot tos vietējā Farmers Market. Dārzeņi ir ienesuši svaigu pie Farmers Market agri no rīta, un šis tirgus ir atvērts katru dienu. Galvenās ēdienreizes albāņiem ir pusdienas, kas parasti sastāv no gjellë, pamatēdienu un lēnām vārītas gaļas un dārzeņiem, piemēram, tomāti, gurķi, zaļie pipari, un olīvas salāti. Salāti ir apdarinātas ar olīveļļu, etiķi un sāli.
Valoda Albāņu (gjuha shqipe, izrunā [ɟuha ʃcipɛ] vai Shqip albāņu izruna: [ʃcip]) ir indoeiropiešu valodu, kurā runā aptuveni 7. 600. 000 cilvēku, [1], galvenokārt Albānijā un Kosovā, bet arī citās jomās, Balkānu kas ir albāņu iedzīvotājiem, tostarp rietumu Maķedonija, dienvidu Melnkalne un Serbijas dienvidos. Turklāt skaļruņi albāņu var atrast citur visā Itālijā un Grieķijā, kas izriet no mūsdienu diasporas, kas iegūti no Balkāniem, tas ietver arī Skandināvijā, Šveice, Vācija, Lielbritānija, Turcija, Austrālija, Jaunzēlande, Nīderlande, Singapūra, Brazīlija, Kanāda un Amerikas Savienotajām Valstīm

Tirāna, Albānija

Svētdiena 5, Februāris

No wikipedia par Albānija

Albānijas Republika (, tulkojumā: Ērgļu zeme) ir valsts dienvidaustrumu Eiropā. Tā robežojas ar Melnkalni ziemeļos, Kosovu ziemeļrietumos, Maķedonijas Republiku austrumos, Grieķiju dienvidos, Adrijas jūru rietumos un Jonijas jūru dienvidrietumos. Par spīti smagajai vēsturei ārvalstu valdības un diktatūru dēļ valsts ir demokrātiska kopš 1990. gada. Albānijai ir bijusi svarīga loma, lai parūpētos par etnisko grupu saspīlējumu Dienvidaustrumeiropā, un šī valsts turpina strādāt savu mērķu realizēšanai pievienoties NATO un Eiropas Savienībai.
Description above from the Wikipedia, licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.
Rezervēt viesnīcu
No:
Līdz:

Foto galerija

Albānija, Tirāna