Ceļojumi, meklēt ceļojumu internetā

Norvēģija

Informācija, kas var būt noderīga jūsu ceļojuma.

Pilsētas Norvēģija  
Informācija par valsti valsts kods: NO
kontinents: Eiropa
galvaspilsēta: Oslo
valodas: norvēģu

ES dalība:
NATO dalība:

GSM: 900/1800
GPS: 62 00 N, 10 00 E
elektrība: 230V/50Hz

naudas vienība:
Norvēģijas krona: NOK
1NOK = 0.153 USD
1NOK = 0.121 EUR

telefona kods: +47-22

ceļojumu padomi un brīdinājumi Norvēģija
Tūrisms Distanču slēpošanas trases Norvēģijā un kūrortos ar kalnu slēpošanas trases no populārākajiem galamērķiem ceļotājiem. Kalnu tūrisms, putnu vērošana, ledājs pārgājieni un zveja var baudīt arī milzīgo tuksnesī Norvēģijā. Oslo ir pilsēta, kas caters uz āra entuziasti, bet, ja meklējat mainīt tempu daudzu ievērojamu muzeji un pieminekļi ir pieejami.
Kultūra Atrodoties tālu no kultūras centri, piemēram, Florence, Roma un Parīze, Norvēģija bieži ir izolēts no galvenajiem Eiropas kultūras tendencēm un attīstību. Tomēr spēcīga kultūra bija plaukstoša šeit vismaz no devītā gadsimtā. Konstatējumi apbedījumu vietas liecina, ka vikingi bija lieliski kuģu būvētāji, ar spēcīgi attīstītu mākslas tradīciju pārstāvēta ar amatniecību, koksnes griešanai un rotaslietas. Zīmīgi, ka šīs iemaņas arī tika pieņemti par tiem Eiropas reģioniem, ko tās aizņem. Skaisti dekorēts koka baznīcām uzceltas pēc Kristietība tika ieviesta Norvēģija arī uzsver mākslinieciskās spējas Norvēģijas iedzīvotāju. Gotiskā katedrāle Tronheimā, kas pazīstams kā Nidarosdomen, ir zelta laikmetā Norvēģijas kultūras attīstību. Tā bija pēdējā pieminekli uzstāda pirms tumsas laikmets, kurā gandrīz puse iedzīvotāju bija wiped veic buboņu mēris un Norvēģija pārstāja būt neatkarīga valsts.
Valoda Vairāk nekā 99% no 4. 3m iedzīvotāju Norvēģijas runāt valsts valodā, norvēģu valodā. Norvēģu ir 2 rakstveida formas, "bukmols" (Book Norvēģijas) un "jaunnorvēģu" (jaunnorvēģu), un viņi bauda tādu pašu juridisku atzīšanu, lai gan "bukmols" ir arvien biežāk. Mazākumtautību valodās arī somu, kurā runā 0, 2% iedzīvotāju, galvenokārt ziemeļu reģionā Finnmark, kā arī "Sami", valodu cieši saistīta ar somu, runā par 0, 9% no Norvēģijas iedzīvotājiem.
Ēšana Brokastīs visbiežāk norvēģi ēd sviestmaizes ar sviestu un ievārījumu, sieru vai arī kādu gaļas veida šķēles uz augšu. Mēs visbiežāk dzeram pienu brokastīs. Bet mēs ne tikai ēdam maizi, ko mēs ēdam graudaugi, too. Tas nav parasts ēst siltu maltīti brokastīm Norvēģijā. Studenti ēst pusdienas skolā pusdienas laikā. Mēs lai atvērtu sviestmaizes no mājām un iegādāties svaigu, aukstu pienu. Mēs nesaņem karsto ēdienu skolā, kā jūs varētu darīt. Mēs esam atbildīgi par mūsu pašu pārtiku. Ja mēs aizmirstam, lai mūsu pusdienas, mēs nopirkt kādu pārtiku tuvāko pārtikas veikals pilsētā. Mēs parasti ēst vakariņas ap 05:00. Ko mēs ēdam atšķiras no sezonas uz sezonu, no ģimenes uz ģimeni. Lielākā daļa ģimeņu ēst zivis divas reizes nedēļā vai vairāk. Mums nav ēst neapstrādātas, kā jūs darāt, mēs vai nu vāra to, vai mazuļi to.
Iepirkšanās Lielākā daļa pilsētu ir veikalos pārdod norvēģu rokdarbi. Sudrabkaļu un māla traukus ir daudz, un vērts apmeklēt. Tradicionālās posteņi ietver drukātā tekstilizstrādājumu, austi izstrādājumi, trikotāžas, woodcarving, sudraba, emalju, alvas, stikla un porcelāna. PVN, kas pazīstams kā moms, tiek iekasēts 25% lielākajai daļai preču. Jūs varat iegūt beznodokļu pārbaudes no jebkuras 3000 veikalu, kas uzlīme "Tax free tūristiem". Šie veikali saglabāt apmeklētāju 11 līdz 18% no cenas, ko maksā iedzīvotāji. PVN atmaksa tiek izmaksātas skaidrā naudā lidostās, prāmju, kruīzu kuģu un robežu šķērsošanu.
Par tiesāšanās izdevumiem Norvēģija ir dārga. Jūs maksāsiet par visu, sākot no kafijas uzpildes šķērsošanai tiltu un izmantojot tuneļi, apmeklēt baznīcu, lai atbildētu uz dabas aicinājumu sabiedriskās tualetes. Ja jūs uzturēšanās kempingi (vai, vēl labāk, nometnes brīvā dabā - skatīt p000) un sagatavot savas maltītes, jūs varētu izspiest ko apkārt Nkr200 līdz Nkr220 vienai personai dienā. Uzturas kopmītnēs, kas ietver brokastis (vai ēst brokastis pie maizes), ar pusdienas lēts restorāns un pacelt lielveikals preces vakariņām, varat droši vadīt uz Nkr350 dienā. Uzturas viesnīcā, kas ietver bufetes brokastis, ēst vieglas pusdienas un vakariņas pie vidējās klases restorāns, jūs varat sagaidīt tērēt vismaz Nkr600 dienā vienam cilvēkam, ja jūs divkāršošanās up un Nkr750 ja jūs ceļo vieni paši . Kad jūs faktors transports (dzelzceļa biļete ievērojami samazina izmaksas, bet dzelzceļa līniju nesniedzas tālāk Bodo ziemeļi), izklaides (koncertu un kino biļešu parasti sākas no Nkr50, bet var būt Nkr150) un alkoholu (naktsklubs apmaksātu izdevumus sākt no Nkr70) , jūs atradīsiet sev cīnās, lai saglabātu robežās Nkr1000 dienas limitu.
Valūta Valūta Norvēģijā ir Krone - NOK. Daudzskaitļa forma ir kronas. Viens kronu (1, 00 NOK/1. 00 kr. ) Ir 100 rūdu (vienskaitlī un daudzskaitlī ir vienādi). Agrāk Norvēģija bija mazāks nominālu banknotes (papīra naudas), piemēram, - 1 kr. (En krona), 5 kr. FEM kronas), 10 kr. (Ti kronas) un 20 kr. . (Tjue kronas Šie projekti tagad no apgrozības - un tās ir nomainītas ar monētām.

Oslo, Norvēģija

Ceturtdiena 13, Jūnijs

No wikipedia par Norvēģija

Norvēģija, oficiāli Norvēģijas Karaliste, ir valsts Ziemeļeiropā, kura aizņem Skandināvijas rietumu daļu. Visgarākā robeža ir ar Zviedriju austrumos (1619 km), bet pašos ziemeļos tā robežojas arī ar Somiju (727 km) un Krieviju (196 km). Dienvidos to apskalo Ziemeļjūra, rietumos — Norvēģu jūra, bet ziemeļos — Barenca jūra. Norvēģijai arī pieder Svalbāra un Jana Majena sala Arktikā, kā arī Buvē sala, Pētera I sala un Karalienes Modas Zeme Antarktikā.

Norvēģija ir Eiropas piektā lielākā valsts ar 386 958 km² lielu platību. Nosaukums nozīmē "ceļš uz ziemeļiem". Norvēģijā ir 4, 5 miljoni iedzīvotāju. Valsts valoda ir norvēģu valoda, kurai ir divi rakstu valodas paveidi. Nacionālie svētki ir 17. maijā, kad norvēģi svin savu konstitūciju. Administratīvi Norvēģija ir iedalīta 19 filkēs.

Jau kopš 6. gadsimta p. m. ē. mūsdienu Norvēģija ir bijusi apdzīvota. Norvēģiju 872. gadā kaujā pie Hafrsforda apvienoja karalis Haralds Skaistmatis (Harald Hårfagre). Pēc tam sākās tā sauktais "Vikingu laikmets". 1319. gadā Norvēģija iestājās Kalmāras ūnijā, kurā jau bija Zviedrija un Dānija. 1521. gadā, kad Zviedrija izstājās no ūnijas, Norvēģija palika Dānijas pakļautībā. Vēlāk norvēģi nonāca Zviedrijas pakļautībā, bet neatkarību viņi ieguva 1905. gadā, kad pēc 586 gadiem par pirmo Norvēģijas karali kļuva Hokons VII. Neatkarība ilga tikai līdz, kad Norvēģiju okupēja Nacistiskā Vācija.

Kopš Otrā Pasaules kara Norvēģija ir piedzīvojusi strauju ekonomisku izaugsmi, galvenokārt patecoties naftas atradnēm, kuras atklāja 1970. gadu sākumā. Pašlaik ir viena no pasaules bagātākajām valstīm. Norvēģija ir pasaulē ceturtā lielākā naftas eksportētājvalsts, un šī nozare sastāda aptuveni ceturto daļu no visa iekšzemes kopprodukta. Tomēr 99% enerģijas Norvēģija iegūst no HES. Norvēģijas krona tiek uzskatīta par vienu no stabilākajām valūtām. 2007. gadā Norvēģija tika atzīta par pasaules mierīgāko zemi.
Description above from the Wikipedia, licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.
Rezervēt viesnīcu
No:
Līdz:

Foto galerija

Norvēģija, Oslo