Ceļojumi, meklēt ceļojumu internetā

Polija

Informācija, kas var būt noderīga jūsu ceļojuma.

Pilsētas Polija  
Informācija par valsti valsts kods: PL
kontinents: Eiropa
galvaspilsēta: Varšava
valodas: poļu

ES dalība:
NATO dalība:

GSM: 900/1800/3G
GPS: 52 00 N, 20 00 E
elektrība: 230V/50Hz

naudas vienība:
zlots: PLN
1PLN = 0.322 USD
1PLN = 0.255 EUR

telefona kods: +48-22

ceļojumu padomi un brīdinājumi Polija
Ļaudis Polijas iedzīvotāju skaits ir aptuveni 38 miljoni . Otrā pasaules kara laikā gāja bojā aptuveni 6 miljonu iedzīvotāju, tostarp 3 miljoni ebrejutika nogalināti nacistu nāves nometnēs. Šobrīd vairāk nekā 98 procenti Poiljas iedzīvotāju ir poļi, kā arī ukraiņi, baltkrievi, vācieši, slovāki un lietuvieši.
Valoda Poļi runā slāvu valodu un ir īpaša patika angļu valodā. Faktiski, angļu valoda ir populārākā svešvaloda Polijā. Polijas iedzīvotāju ir lielā mērā pilsētas centrālais ar 60% iedzīvotāju dzīvo pilsētās. Ir lielas pilsētas, tajā skaitā piecas ar iedzīvotājiem 500, 000 vairāk nekā skaitu. Varšava, kapitālu, ir lielākā ar darbinieku skaitu 1, 7 miljoni iedzīvotāju. Krakow (Krakovā), Vroclava, Poznaņa, Gdaņska, Ščecina un Lodz, ir kādā citā lielā metropolēm.
Kultūra Stilu un persona, Polijas laiku ir veidota vairāk kā tūkstoš gadus. Nacionālās kultūras dzimis no ietekmēm latīņu un bizantiešu pasaulēm un no dialoga starp etniskajām minoritātēm Polijā. Poļi vienmēr ir apsveikušas ārvalstu mākslinieku un ir gatavas sekot kas notiek citās valstīs. Jo 19 un 20 gadsimtiem poļiem "koncentrācija uz kultūras attīstību bieži notika vietu politisko un ekonomisko aktivitāti. Šie faktori veicināja, daudzpusīgo raksturu Polijas mākslu, ar visiem tās sarežģītās nianses.
Tūrisms Polija ir daļa no pasaules tūrisma tirgus ar pastāvīgi pieaugošo apmeklētāju skaitu, it īpaši pēc iestāšanās Eiropas Savienībā. Tūrisma Polijā veicina valsts ekonomika kopumā. Populārākās pilsētas ir Varšava, Krakova, Vroclava, Gdaņska, Poznaņa, Lublin, Toruń un vēsturisko vietu Aušvicas nacistu koncentrācijas nometnes Oświęcim. Labākais atpūtas lidojumos ietilpst Polijas Mazūrijas ezeru rajona, Baltijas jūras piekrastē, Tatru kalni (augstākais kalns diapazonu Karpatu kalni), Sudetes un Belovežas mežā. Polijas galvenajām tūristu piedāvā sastāv no ekskursijas pilsētu iekšienē un ārpus pilsētas vēsturisko pieminekļu restaurācija, komandējumiem, kvalificētu tūrismā, agrotourism, kalnu pārgājienu (trekings) un kāpšanas among others. Polija 14. visvairāk apmeklētās valsts ārvalstu tūristi.

Varšava, Polija

Pirmdiena 15, Aprīlis

No wikipedia par Polija

Polija, oficiāli Polijas Republika (Rzeczpospolita Polska), ir mononacionāla valsts Centrāleiropā, kas robežojas ar Vāciju rietumos, Čehiju un Slovākiju dienvidos, Ukrainu un Baltkrieviju austrumos, un Lietuvu un Krieviju (Kaļiņingradas apgabalu) ziemeļos. Ziemeļos tās krastus apskalo Baltijas jūra, kur Polijai ir jūras robeža ar Zviedriju un Dāniju. Polijas kopējā platība ir 312 679 km², un tā ir 69. lielākā valsts pasaulē un 9. lielākā valsts Eiropā. Valstī dzīvo vairāk nekā 38 miljoni iedzīvotāju. Ļoti daudz cilvēku dzīvo lielajās pilsētās, īpaši valsts galvaspilsētā Varšavā, vēsturiskajā galvaspilsētā Krakovā un Lodzā, Polija ir sestā visblīvāk apdzīvotā valsts Eiropas Savienībā.

Pirmā Polijas valsts izveidojās 966. gadā teritorijā, kas atbilst mūsdienu Polijas teritorijai. 1025. gadā tā kļuva par karalisti. 1569. gadā Polijas karaliste apvienojās ar Lietuvas lielkņazisti un izveidoja Polijas-Lietuvas ūniju. Šī savienība izjuka 1795. gadā, un Polija tika sadalīta starp Krieviju, Prūsiju un Austriju. 1918. gadā pēc Pirmā pasaules kara Polija atguva neatkarību, bet to atkal zaudēja Otrajā pasaules karā, kad Poliju okupēja nacistiskā Vācija un Padomju Savienība. 1944. gadā Polijā tika atjaunota neatkarība, bet izveidotā Polijas Tautas Republika bija sociālistiska Padomju Savienības satelītvalsts, kurā valdīja komunistiskā partija. 1980. gadā Polijā aizsākās Austrumeiropas atbrīvošanās no komunistu varas un 1989. gadā šeit notika pirmās brīvās vēlēšanas pēckara gados, valsti neoficiāli sāka dēvēt par "Trešo Polijas Republiku".

Mūsdienās Polijā ir parlamentāra demokrātija. Polija ir Eiropas Savienības, NATO, ANO, ESAO, PTO un citu starptautisku organizāciju dalībvalsts.
Description above from the Wikipedia, licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.
Rezervēt viesnīcu
No:
Līdz:

Foto galerija

Polija, Varšava