Ceļojumi, meklēt ceļojumu internetā

Turcija

Informācija, kas var būt noderīga jūsu ceļojuma.

Pilsētas Turcija  
Informācija par valsti valsts kods: TR
kontinents: Āzija
galvaspilsēta: Ankara
valodas: turku

ES dalība:
NATO dalība:

GSM: 900/1800
GPS: 39 00 N, 35 00 E
elektrība: 230V/50Hz

naudas vienība:
Turcijas lira: TRY
1TRY = 0.685 USD
1TRY = 0.540 EUR

telefona kods: +90-312

ceļojumu padomi un brīdinājumi Turcija
Kultūra Turcija ir ļoti sena tautas deju tradīcijas, kas atšķiras no reģiona uz reģionu, katra deja ir krāsains, ritmiska, elegants un stilīgs. Tālāk ir viens no populārākajiem "Çayda Çıra" no Sivas reģiona Central Anatolia veic jaunas meitenes tērpušies sudraba un zelta izšūti kaftans kurš dejo tumsā ar aizdegtas sveces savās rokās. Tā kā "Silifke Yoğurdu" no Mersinas reģiona Vidusjūras dienvidu reģiona, dejotāji, noklikšķiniet uz koka karotes kopā virs viņu galvām. "Seyh Samil" no Karsas reģiona Austrumiem, ir skaisti negatīvo leģenda Kaukāza varonis. "Kılıç Kalkan" ir episks deju veic ar zobeniem un vairogiem no reģiona Bursa, un "Zeybek" no Izmiras ir vēl episkā un enerģiska tautas deju veic ar vīriešu dejotājiem, kuri bang ceļos uz grīdas starp pakāpieniem.
Ēšana Turku virtuve ir pazīstams kā viens no pasaules labākajiem. Tas tiek uzskatīts par vienu no trim galvenajām virtuves pasaulē, jo dažādas savas receptes, tās izmantošana no dabīgām sastāvdaļām, tā smaržu un garšu, kas aicina visas palates un tās ietekme visā Eiropā, Āzijā, Tuvajos Austrumos un Āfrikā . Virtuvi radās Vidusāzijā, pirmā mājas turki, un pēc tam attīstījušies ar iekšzemes un Vidusjūras reģiona kultūrām, ar kurām Tērksas mijiedarbojās pēc to nogādāšanas Anatolijā iemaksām.
Iepirkšanās Turcija ir viens no pasaules lielākajiem iepirkšanās galamērķiem. Atrodas vēsturiskā tirdzniecības krustcelēs saistot ar Silk Road, valsts ir pircējs ir paradīze gadsimtiem, kas piedāvā visu, sākot no rokām austi turku paklāju un kilims lai rotaslietas, senlietu un İznik keramika, cirsts sepiolīts un arvien vairāk dizaineru zīmoli, tostarp MAVI Jeans, Vakko un Beymen. Jūs arī prieku par daudzveidību kulinārijas iepirkšanās, ieskaitot svaigus augļus un dārzeņu tirgos katrā pilsētā, saldumus, rieksti un garšvielas, turku tēja, kafija un alkoholiskie dzert.
Valoda Oficiālā valoda Turciju ir Turcijas gan Ethnologue uzskaitīti daudzi mazākumtautību valodām no kuriem daži runā lielu skaitu cilvēku. Saskaņā ar Konstitūcijas Turcija 42 pantā: "Nav valodas, kas nav turku jāpasniedz kā dzimtajā valodā Turcijas pilsoņiem jebkurā mācību vai izglītības iestādes. Svešvalodas māca iestādēs apmācībai un izglītībai un noteikumi, kas jāievēro skolu veicot apmācību un izglītību svešvalodā, nosaka likums. Starptautisko līgumu noteikumiem, ir paturētas.
Pieminekļi Slavenais vēstures pieminekļi-Ayasofya muzejs, Topkapi Pils, Zilā mošeja, Dolmabahce pils, senās Trojas, Ephesus, Aphrodisias, Pergamon, Pamukkale, Goreme - Cappadocia, Nemrut, Safranbolu Pilsētas.

Ankara, Turcija

Sestdiena 2, Marts

No wikipedia par Turcija

Turcija, oficiālais nosaukums Turcijas Republika (Türkiye Cumhuriyeti), ir Eirāzijas valsts, kura atrodas Mazāzijas pussalā, Dienvidrietumāzijā, un Trāķijā, Dienvideiropas Balkānu reģionā. Turcijai ir sauszemes robeža ar astoņām valstīm: ziemeļrietumos ar Bulgāriju, rietumos ar Grieķiju, ziemeļaustrumos ar Gruziju un Armēniju, austrumos ar Azerbaidžānas eksklāvu Nahčivanu un Irānu, dienvidaustrumos ar Irāku un Sīriju. Turcijas krastus ziemeļos apskalo Melnā jūra, rietumos Egejas jūra, bet dienvidos Vidusjūra. Turcijas teritorijā atrodas Marmora jūra, caur kuru ir novilkta ģeogrāfiskā robeža starp Āziju un Eiropu, tādēļ Turcija ir valsts, kas atrodas divās pasaules daļās.

Pateicoties tās ģeogrāfiskajam novietojumam starp divām pasaules daļām, tās kultūra ir austrumnieku un rietumnieku kultūru īpatnējs sajaukums. Turcija ir kļuvusi par stratēģiski svarīgu valsti, jo tai vēsturiski ir cieši sakari rietumos ar Eiropas Savienību, austrumos ar Centrālāziju, ziemeļos ar Krieviju un dienvidos ar Tuvajiem Austrumiem.

Turcija ir demokrātiska, sekulāra, unitāra un konstitucionāla republika un tās valsts iekārta tika izveidota 1923. gadā Mustafa Kemala Ataturka vadībā pēc Osmaņu impērijas sabrukuma Pirmā pasaules kara rezultātā. Kopš tās dibināšanas Turcija arvien vairāk tuvinās rietumvalstīm, tieši iesaistoties tādās savienībās kā Eiropas Padome (dalībvalsts kopš 1949), NATO (1952), ESAO (1961), EDSO (1973) un Industriālo valstu G20 (1999). Turcija kopš 2005. gada ir uzsākusi oficiālās iestāšanās sarunas ar Eiropas Savienību un ir tās asociatīvā dalībvalsts kopš 1963. gada. Atrodoties šajā statusā, Turcija 1995. gadā panāca muitas savienības izveidošanu ar ES. Tai pat laikā Turcija ir spējusi stiprināt ciešas politiskas, ekonomiskas un industriālās attiecības ar austrumu valstīm, it īpaši ar Tuvajiem Austrumiem, Centrālāziju un Austrumāziju.
Description above from the Wikipedia, licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.
Rezervēt viesnīcu
No:
Līdz:

Foto galerija

Turcija, Ankara